Довідка за результатами оцінювання напряму діяльності Поповецького ЗЗСО І-ІІ ступенів «Система оцінювання здобувачів освіти»

Дата: 11 липня 2022 о 09:18, Оновлено 11 липня 2022 о 11:18

Під час опитування переважна більшість (69%) педагогічних працівників зазначають, що інформують здобувачів освіти про критерії оцінювання на початку навчального року, 69% - перед вивченням кожної теми. Більшість опитаних учителів (44%) адаптують критерії МОН до умов роботи закладу освіти, 63% - використовують виключно рекомендації МОН.

Результати анкетування батьків засвідчили, що більшість (65% батьків) отримують інформацію про критерії, правила та процедури оцінювання навчальних досягнень учнів. 54% опитаних здобувачів освіти зазначають, що завжди отримують цю інформацію; 36% - отримують, але тільки у разі звернення до вчителя. 27% опитаних учнів вказують, що вчителі, в переважній більшості, пояснюють вимоги до оцінювання, аргументують оцінку на прохання учня; 50% зазначають, що вчителі ще до початку оцінювання завжди пояснюють, за що учень може отримати ту чи іншу оцінку, а після оцінювання завжди її обґрунтовують. Здобувачі освіти та їхні батьки вважають оцінювання результатів навчання справедливим і об’єктивним (81% і 73% відповідно).

Рівні оцінювання за вимогами:

1.1. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень – низький рівень;

1.2. Застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти - достатній рівень;

1.3. Спрямованість системи оцінювання на формування у здобувачів освіти відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання - рівень, що вимагає покращення.

Рекомендації:

1. Забезпечити оприлюднення критеріїв, правил та процедур оцінювання результатів навчання здобувачів освіти з усіх предметів.

2. Організувати навчальні семінари для педагогічних працівників щодо використання різних прийомів формувального оцінювання.

3.Розробити критерії оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших , крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, групового навчання. 4.Впроваджувати самооцінювання та взаємооцінювання учнів.

5. Отримувати постійний зворотній зв'язок від учнів у процесі оцінювання.

Заступник директора з НВР                                            Ломіковська Г.Б.